שיחת הטלפון הראשונה לתורם – איך נמנעים מכישלון?

כמעט כל גייס כספים חווה במהלך שנות הקריירה חוויות נעימות לצד חוויות פחות נעימות בעקבות שיחות טלפוניות "קרות" שקיים. חלקם הסתיימו בניתוק השיחה תוך מספר שניות, בחלקם הסתיימה השיחה בנימוס . ולחלקם פשוט לא ענו עד היום…

גם במשבר, ניתן למצוא גרעין של הזדמנות.

מה למדו הארגונים מהמשבר ב2008, שיכול לסייע לנו היום? כיצד התמודדו, מהם הפעולות שנקטו הארגונים בשנת 2008 ושאולי יכולים לסייע לנו גם בשנת 2020?

אנחנו נסתדר בלי זה

תמיד כדאי לכוון גבוה ולהביא לפרויקט תורם אחד שיקטין את כל כאב הראש, אולם במציאות יש לתרומות קטנות (גדולות) המגיעות מחשיפה לאתר השפעה משמעותית מאוד על הכנסות הארגון. מה גם שהאתר תמיד באוויר ותמיד ערוך לספר על הארגון ולגבות עבורו תרומות אז למה לא?

האם מסכנות מוכרת

מכירת 'מסכנות' היא אינה פיתוח משאבים. זו אינה הדרך לרתום שותף / תורם משמעותי לאורך זמן. הלך רוח זה של 'מסכנות' ישאיר אתכם מאחור ותמיד תמשיכו "לקושש עצים" מבלי לדעת כיצד יראה העתיד. אם לשם אתם מנווטים את הספינה שלכם? חזרו אחורה לנמל הבית , קשרו הספינה חזק למזח וחשבו מסלול מחדש.

צוות צוות תרדוף

המהלך אושר! יחד עם זאת, אבן, שלא לומר סלע ענק התיישב על כתפיי ובתוך כיסיי. במשך 8 חודשים תמימים שולמו משכורות והגירעון גדל, אך האמנתי כי תקופת המשבר תסתיים וכך הראו גם הסימנים בשטח. לאחר 6 חודשים החלו חוזרות אט אט ההזמנות. צוות העובדים שלא שכח את תמיכת המערכת בו חזר לפעול כמנוע טורבו המעוניין להציג להנהלה כי האמון בו לא היה לשווא.

לשלוח מייל או לחייג?

מדובר בהחלטה חשובה שמידת הצלחתה תשפיע על המשך הקשר שאנו רוצים לבנות עם אותה קרן. מצד אחד יכול להיות שההחלטה שקיבלתי תוביל לתחילתו של קשר מנגד קיימת האפשרות שההחלטה תוביל לדחיית הפניה (במקרה הטוב) או התעלמות (במקרה הפחות טוב)

לא – זה לא תמיד לעולם לא

סיימתם את כל ההכנות המקדימות כולל קשר עם הקרן, בדיקתם שהפרויקט והסכום המבוקש מתאימים , והגשת בקשה איכותית שענתה על כל מה שדורשת מהקרן. ואז? הגיעה תשובה שלילית… הארגון שלך לא יזכה במענק המיוחל.