36,000 לבבות

לב פועם ענק , זה מה שיש במקום הכה מורכב הזה שנקרא מדינת ישראל. הנתונים הרשמיים מדברים על 36,000 + – ארגונים חברתיים בישראל. אפשר להתווכח על המספר, אפשר לבקר את הקלות הבלתי נתפסת של רישום והקמת ארגון חברתי, אפשר הכל, אבל ממעוף הציפור ניתן לראות אלפי לבבות פועמים שכל עניינם הוא רק לעשות טוב ולהיטיב. זכיתי, ממש זכיתי לעמוד בראש חברה שכל פעילותה מתרכזת בעולם הארגונים החברתיים ובעשייה חברתית. המפגש היום יומי עם צוותי הארגונים הוא מעצים, מלמד, מרגש, מעצב,מעצבן כי לא תמיד יש חניה אבל בעיקר מלמד על עשייה בלתי נגמרת שכל עניינה הוא להיטיב עם העולם והמקום הזה. מודה, לעתים אני מתקשה להכיל את כל הטוב הזה שנעשה כאן מתחת לאף כל יום כל היום ללא הפסקה.

בשנתיים האחרונות יצא לי לפגוש למעלה מ 400 ארגונים לערך, לתפיסת עולמי אלו 400 מחוללי שינוי, הם האמת, הם המציאות, אלו חוד החנית שלצערי נותר שקוף.

לפני שנה וחצי לערך, בתום פעילות והדרכת קבוצת בני הנוער שלי בכפר הנוער ‘מבואות – ים’ חשבתי לתומי ולתמימותי(בכנות) כמה חבל שאין “ערוץ המעשים הטובים” המשודר על בסיס יומי וחושף את הציבור לכל הטוב הזה שנעשה כאן בארץ. ערוץ החיים הטובים כבר יש, אז מה כה מסובך בהקמת “ערוץ המעשים הטובים”? במקום כה ‘מופרע’ קוטבי ורווי אלימות ופרשיות אפלות הרי זה הכרחי לחשוף את הציבור לכמות והיקף העשייה החברתית המתגברת כאן תחת אפינו יום יום. שלא לדבר על כמות חברות ההזנק ההולך וגדל מדי יום אשר חרטו על דגלם פיתוח יישומים שונים שמטרתם מתן פתרונות חברתיים כאלו ואחרים, מי בתחומי בריאות ומי בתחומי רווחה וזה רק הולך וגדל.

יתרה מכך, לאחרונה התחלתי אף לקחת את בנותיי עמי לעבודה (תוך ניצול הזדמנות ימי החופש), להיחשף לפעילות המופלאה הזו, ליזמויות הבלתי נגמרות העוסקות בלהיטיב עם החברה. הן חוזרות נפעמות, מרותקות, מוקסמות ומלאות שמחה על כך שיש כל כך הרבה מעבר למה שניבט מעל מסכי המרקע בבית וברשתות החברתיות. אמת, הן לעתים פוגשות תמונות קשות אך הן חייבות לצאת מהבועה כמו מרבית העם הזה ולהתבונן ולו לרגע פנימה לתוך עצמן ולתוך הסביבה בה הן חיות ולפגוש את האמת כמות שהיא. ולאמת שני צדדים, הצד החלש והצד הנותן ומפגש עם שני הצדדים הללו עצמתי ומצמיח. בדיוק כך אני פגשתי את העולם החברתי כאשר הייתי בן 15 ועל כך בהזדמנות אחרת.

זהו פוסט תודה לכל צוותי הארגונים, המתנדבים, וועדים מנהלים, יזמים חברתיים, מפתחי המשאבים, תודה על השיעור המלמד ,ההקרבה, המסירות, ההתגייסות ללא פשרות. צה”ל חשוב, פוליטיקה גם (קצת) אבל אתם חוד החנית ,על היסודות הללו יושבת חברה שלמה ומכאן מאיר האור בקצה המנהרה, העמוד מול המחנה, המנוע החברתי ערכי חינוכי, תודה לכם על הכל וגם בשם כל אלו אשר אינם חשופים כלל לפעילותכם. לחברה אשר אינה דואגת לחלש אין כל סיכוי לשרוד ולאור מה שקורה כאן אין בי צל של ספק לגבי העתיד, פשוט נפלא.

אז מי מרים את כפפת ערוץ המעשים הטובים ?

תודה ושבת שלום.

 

מאת | אייל מליון

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *