לקראת המשאבים האולימפיים – 2016

התעלמות אמנותית (מתורמי עבר)

ענף ספורט ותיק שעושה קאמבק.

אם עד היום התהדרנו בענפים מסורתיים כגון, הטלת LOI, הדיפת משימות והנפת אגו. ענףההתעלמות האמנותית מתורמי עבר מאיים לחזור ובגדול.

נבחרת ההתעלמות האמנותית צברה מספיק נקודות והיא מועמדת להיות פייבוריטית. לעומתה, נבחרת הקפיצה לרוחב עדיין מחפשת את נק’ הפריצה לעלות לאליפות העולם ברביצה חופשית.

עכשיו ברצינות. תראו, עד כמה שאני רוצה לעזור, לתמוך, לקדם ולסייע, לעתים קיימות נק’ בהן אני תוהה. ארגונים רבים תרים אחר מקורות מימון חדשים כל העת, אוספים כל פרט, כל שבב מידע, “רק תן לי שם של קרן שאני לא מכיר”, “חבר אותי לתורם חדש”. לצערי חסר כאן איזון.

ארגון עמו נפגשתי לאחרונה קיבל החלטה ‘להתנפל’ רק על מקורות מימון חדשים. בטרם אלו יצאו לדרך שאלתי “כמה תורמי עבר ומקורות מימון מופיעים בהיסטוריה של הארגון?” “מאות”, נאמר לי. “אוקיי”, הצקתי, “עם כמה מהם אתם בקשר כיום?” “עם 14 נעניתי”.

כן, רשימת מאות תורמי עבר וקשר עם 14. “וההחלטה האסטרטגית שקיבלתם היא להתנפל על מקורות מימון חדשים?” שאלתי. “כן, אין מי שיתעסק עם זה?” נאמר לי. “אתה יודע מה זה לחזור לאחור ולבדוק אם פרטי הקשר נכונים?” “לאתר אותם?” “לפנות אליהם שוב?” “חבל על הזמן” הם אמרו, “נפנה לחדשים”.

החזרתי בשאלה, “אתם יודעים כמה זמן ייקח לכם לאתר, למפות, לפנות, לבנות מערכות יחסים חדשות ולקבל תשובות עד המימון ?” דממה. “האם לא נכון יותר לשלב בין השניים?” שאלתי.

תכנית עבודה המשלבת ‘ניעור אבק’ ו ‘הצבת מדפים חדשים’ היא הכרח. הרי כל אותם מקורות מימון חדשים יהפכו בבוא העת לישנים ואו אז תעלה שוב בריצה למגרש נבחרתההתעלמות האמנותית וחוזר חלילה. ‘טיפוח תורמים’ כפי שקוראים לזה, חשוב הרבה יותר מאיתור חדשים. אלו כבר למדו להכיר אתכם ברמה כזו או אחרת, פתחו את ידם ולבם, אך משום מה דאגתם לשכוח אותם.

זה מעט מזכיר לי את התחושה מחברות הסלולר רגע אחרי שסגרו עמי עסקה.  חתמת ? יופי, שלום וביי! מאותו הרגע לא זוכרים אותי אך מצפים שאשאר נאמן לנצח. נבחרת ההתעלמות האמנותית אינה רלוונטית עוד ויש להפסיק פעילותה טרם אולימפיאדת 2016.

חברים, שימור לקוחות, אלו הם נכסיו האמתיים של הארגון.

כהרגלי, לא מתכוון לכתוב איך, רק להאיר עם פנס.

בהצלחה!

מאת | אייל מליון

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *