"לא" זה לא תמיד "לעולם לא!"

אז החלטתם להגיש בקשה. בשעה טובה 

סיימתם את כל ההכנות המקדימות כולל  קשר עם הקרן, בדיקתם שהפרויקט והסכום המבוקש מתאימים , והגשת בקשה איכותית שענתה על כל מה שדורשת מהקרן. ואז? הגיעה תשובה שלילית….הארגון שלך לא יזכה במענק המיוחל. 

ללא ספק מאכזב ומתסכל. אבל האם זה סוף הסיפור? 

בחיי היום יום  "לא" זה הרבה פעמים  "לעולם לא" או "בלתי אפשרי" . בעולם גיוס משאבים חשוב להבין שלפעמים ה"לא", יכול לטמון בחובו הזדמנויות לעתיד. על העוסקים בגיוס משאבים להסתכל על המילה "לא" בראייה אחרת – "לא", כ"לא עכשיו" או "לא" שיהפוך בעתיד ל "כן" 

לפעמים הקרן בעצמה תכתוב מדוע התשובה הינה שלילית, אבל לפעמים (ובדרך כלל …) מומלץ ליצור קשר עם הקרן תוך זמן קצר מקבלת התשובה. לברר  בגישה נעימה וחיובית, מה עומד מאחורי ה"לא" שלהם. כדאי לשאול שאלות פתוחות המתייחסות לפעולות אחרות בהן יכולת לנקוט עם הבקשה על מנת לקבל תשובה חיובית. המידע שיתקבל מהקרן הוא בעל ערך רב וקרוב לוודאי ובסבירות קרובה יתרום לקבלת המענק בהזדמנות הבאה. 

בצעו את השינויים ללא דיחוי , כאשר המידע מאוד טרי וכך תגיעו מוכנים לפעם הבאה. 

באספקטים השונים  סביב הגשת בקשות, השקעה בצעד זה יכולה לתרום לא רק לשינוי בתפיסה של ה "לא" , אלא גם לתובנות חדשות  אודות הקרן לכשתגלה ש"לא" אצלם מתפרש כ: 

לא- עכשיו

כלומר בהגשה הבאה התוצאה עשויה להשתנות כי : 

לא – הפרוייקט המתאים 

ואז 

החשיבה מחודשת כיצד להגדיר את הצורך/בעיה בבקשה שהגשת, ואיך למצב את המענה שהארגון נותן לו. הזדמנות!

לא- ההיקף שאנחנו מחפשים 

ואז        

לא – מכירים אתכם ועד כה חילקנו מענקים רק לארגונים המוכרים לנו

ואז:

לא – מספיק שותפי מימון/ או – המימון מהארגון ו/או השותפים לא היה בהיקף מספק 

לא-מספיק מדויק

לסיכום: גם המילה "לא" יכולה להיות פתח והזדמנות ללמידה וצמיחה שהרי אם נשמע כל הזמן "כן" (גם אם זה מאוד נחמד)  לא נחפש כיצד להשתכלל להתייעל ולשנות. להמשיך לבדוק את הפעולות שלנו לנסות אפיקים חדשים אבל אף פעם, אף פעם! לא להרים ידיים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *