המרדף אחר מקורות מימון, האם זה מה שחשוב?

האמנם זה לב העניין? נוכח המציאות בה חלק לא מבוטל של מפתחי משאבים עוסקים ועסוקים רק באיתור או קבלת שם של קרן כזו או אחרת.

לא אחת על טעות נפוצה זו ועל כך שעצם ההתמקדות רק באיתור שם של קרן, חברה או תורם היא בבחינת נזק לארגון בטווח הארוך ולעתים אף בטווח הקצר. מעבר לעובדה שגישה זו אינה מהווה תכנית עבודה, ההתעסקות עם הנושא גוזלת זמן יקר ובעיקר מצביעה לעתים על חוסר מקצועיות והבנת המרחב בו פועלים ארגוני המגזר השלישי.

אנו באטלס מעין ‘מעבדה’ של ידע ומידע עדכני עבורכם מפתחי המשאבים. בינינו, שמות של קרנות ניתן לאתר יחסית בנקל, בוודאי את שמות הקרנות להם יש אתרים. את אלו כמובן מרביתכם מכירים.

האתגר הגדול ביותר הוא בבניית  של מקורות מימון . אגב אני בכוונה עוד לא נוגע כלל במאות ולעתים אלפי תורמי העבר שתרמו לכם במהלך השנים אך איש בארגון לא דאג להמשיך את הקשר.

על כל פנים תארו לעצמכם מצב בו יש ברשותכם רשימת שמות ומיילים של מקורות מימון שאף מפולחים ע”פ תחום פעילות. עכשיו תתחילו להגיש בקשות , ככה סתם בסגנון “העתק הדבק” או “שלח לחמך”. כל זאת מבלי שקראתם על הרקע של מקור המימון ובעיקר על העומדים בראשה, לא בחנתם לאילו ארגונים הקרן נתנה מימון בעבר, לא בחנתם כלל אילו מענקים ניתנים ומתי, לא וידאתם האם הקרן מעניקה מימון או רק כנגד שותפות וכן הלאה. תסכימו איתי שזו חוסר מקצועיות.

השילוב בין מידענות וניסיון עשיר בפיתוח משאבים מאפשר לנו להציג אלפי מקורות מימון אותן לא תוכלו למצוא ברחבי הרשת כלל לא משנה כמה תחפשו במנועי החיפוש, על כך תוסיפו ניתוח פרופיל מעמיק המכיל את כל פרטי המידע הנדרשים לכל  התורם לקהילה וקיבלתם נוסחה מנצחת.

זו בדיוק הדרך בה עליכם לפעול בטרם אתם מבצעים פניה לכל גורם שהוא.

בהצלחה !

 

מאת | אייל מליון

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *