ההבדל בין ציד לדיג (ומה הייתם מעדיפים בצלחת?)

ברור, כולנו רוצים דג גדול ושמן או לפחות צבי כבד משקל מונחים בצלחת.

אבל רגע, עוד הרבה לפניי ה “מה ייעלה לצלחת” אחדד את ההבדלים בין דיג וציד. ציד לרוב הוא נטילת החנית, רובה או קשת, יציאה לשטח, איתור בעל החיים הגדול הנקרה בדרככם ויאללה, אחריו.

דיג לעומת זאת הוא סוג של אמנות, ראשית מתחילים בתכנון לאיזו רצועת חוף יוצאים?! הכל בהתאם לסוג הדגה אותה נרצה לדוג. רק לאחר שיוגדר (“קהל היעד”) סוג הדג, נכין את הפיתיונות המתאימים, החכה ושלל העזרים הנחוצים. הכל נסוב סביב סוג הדג אותו נרצה לדוג.

כך גם בדיוק עם סוג התורם / שותף אותו תרצו למשוך אליכם בתקווה שיעלה בחכה. ויסלחו לי על ההקבלות התורמים שקוראים את הפוסט. אמת, גם ציד יכול להצליח למרות שהוא אקראי, מהיר וחד. אך הוא נסמך על הוצאת אנרגיה מתפרצת ושריפת משאבים תוך סיכון גדול ופוטנציאל להיוותר ללא תוצאות.

ציד לעתים הנו אקט של חוסר סבלנות, מצוקה וחשיבה קצרת טווח, משהו שאינו תהליכי. לעומתו הדיג הנו התהליך הנכון להשגת המטרה. אגב , ציד בהחלט כלי נפלא, אך למנוסים בדיג בלבד ולאלו שהאקווריום שלהם כבר מלא בדגיגונים.

עכשיו ליתרון הדיג על הציד כפי שציינתי בראשית הפוסט. על מנת לדוג דג גדול ושמן, יש לתרגל שוב ושוב דיג של עשרות דגיגונים. אלו, אני מבטיח, יביאו בסופו של דבר את “אם כל הדגים” ישירות לחכתכם.

רובנו נוטים לטעות ולחשוב כי לא נכון להשקיע זמן ואנרגיה בדגיגונים. זו טעות משני טעמים. (משפט כמו ‘לא אשקיע X זמן בקרן שתיתן לי “רק” 5000 $’) ראשית, בלי תרגול ואימון אין הצלחה ולכן אימון עושים על הרבה דגים קטנים. שנית, מפתיע, אבל גם 5000$ הם כסף, הלו ֱֱ!!! ג’ סביב עשרות דגיגונים תמיד ישחו מספר דגים גדולים המחפשים גם הם את הפיתיון. כאשר אלו יינגסו בפיתיון אתם חייבים להיות כבר מספיק מיומנים, מאומנים ומסוגלים להעלותם לגדה.

עכשיו כשהבנתם, בואו ללמוד כיצד בונים חכות לכל סוגי הדגים

דיג מוצלח!

 

מאת | אייל מליון

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *