בעקבות המשאב האבוד

הטלפון צלצל בשעת ערב מאוחרת, מצדו השני של הקו נשמע קולה המוכר של חברתי הגב’ קורין וולינגטון מנהלת פיתוח המשאבים בארגון ” הכל עלינו ” המסייע לנזקקים ברכישת תרופות שאינן בסל הבריאות. שרלוק, היא אומרת לי, נפוצה שמועה על קרן חדשה שזה עתה הוקמה ומטרותיה זהות לשלנו, נסה לסייע לי באיתור פרטים אודותיה.

בוודאי עניתי ומיד זימנתי את דק’ ווטסון להצטרף לשיחה לאיסוף פרטים הידועים לגב’ ולינגטון עד כה. המפתיע הוא שבידי הגב’ וולינגטון נמצאו כבר פרטי התקשרות אל הקרן ושמה אך ללא כל נתונים אחרים כגון, ארגונים להם ניתנו תמיכות, גובה מענקים, דוחות כספיים, תחומי עניין ועוד…

לקחנו על עצמנו המשימה ויצאנו לחפש פרטים במגוון רחב של אמצעים. מהיכרותי את הגב’ וולינגטון, חשדתי כי זו כבר פנתה לקרן ואכן סבלנותה לא עמדה לה וזו מיד הכינה מכתב פניה ושלחה לפרטי הקשר אשר נמצאו ברשותה עוד בטרם אספה פרטי מידע נוספים.

כמשרד בעל שם המתמחה באיתור פרטי מידע וחיבורם לכדי תצרף שלם, איסוף החומרים והלמידה מצדנו נמשכו בסך הכל מס’ שעות כולל הצלבות נתונים. מצאנו כמובן את כל שהיה חסר, אך פרשיה זו הסתיימה במפח נפש גדול עבור הגב’ וולינגטון ועמותת “הכל עלינו”.

התמונה שהתקבלה הייתה ברורה, אכן קרן זו מעניקה תמיכות בתחום הקרוב לפעילותה של עמותת “הכל עלינו” אך רק בתנאים מסוימים והחל משלבים מסוימים.

חוסר סבלנותה של גב’ וולינגטון בשילוב חוסר מידע מתאים גרמו לקרן לתייגה כ’לא רצינית’ וכך גם להתייחס אליה. אל הקרן נשלחו פרויקט ותקציבים אשר אינם עולים בקנה אחד עם הצהרות הקרן.

הימנעות מעבודת הבילוש והחקר טרם פניה לגורם כזה או אחר בעייתית ועשויה לא אחת לפגוע בהשגת המטרה. עובדה זו נכונה גם לקראת פגישה עם גורם עמו מעוניינים לבחון שת”פ. משימת החקר אמנם גוזלת זמן, אך זהו זמן שיושקע בלימוד האם קיים פוטנציאל למימוש או האם חבל לבזבז זמן נוסף במפגש סרק. לחלופין אולי זה בדיוק הגורם אליו תרצו לפנות אך לא בשלב זה?! זכרו, אי הכנה למפגש או פנייה עלולים להביך אתכם ואף לפגוע כמו במקרה של הגב’ וולינגטון.

ממליץ, תחקרו לפני.

בהצלחה,

שרלוק

 

מאת | אייל מליון

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *